niedziela, 18 listopada 2018

Rockiem w Ogień! Kętrzyn pomaga pogorzelcom ze Srokowa

Zapraszamy na koncert charytatywny „ROCKIEM W OGIEŃ”. Podczas imprezy odbędzie się zbiórka pieniędzy dla pogorzelców ze Srokowa.

Nad projektem czuwa Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Wszyscy Powinni Mieć Równe Szanse

Zagrają:

Kętrzyn - City Club
23.11.2018
godz. 20.00
Wjazd/cegiełka

MOLLY MALONE'S
Molly Malone's to zespół łączący elementy folku celtyckiego z punk rockiem. Idea zespołu narodziła się w głowach Jarka „Kwiatka” Kwiatkowskiego oraz Bartka „Konia” Biwejnisa, którzy po doświadczeniach w punk rockowych formacjach oraz szantowych kapelach postanowili irlandzkie melodie grane na akordeonie i skrzypcach wkomponować w punk rockowe utwory.

Podstawowy skład zespołu punk rockowego uzupełniają instrumenty tradycyjne dla celtyckiej muzyki ludowej, co tworzy doskonałą muzyczną mieszankę. Teksty w języku polskim pisane przez przyjaciół zespołu są charakterystycznym elementem w Molly Malone's, który jest dodatkowym walorem w kontakcie z publicznością. Zespół w swojej twórczości akcentuje przywiązanie do Mazur i stara się godnie reprezentować swoją małą ojczyznę.

W przerwach między koncertami wiosną 2011 roku zespół zarejestrował swoje pierwsze autorskie kompozycje, które w 2012 roku wydaje na miniCD pod logiem North East Records. Cztery utwory są wizytówką Molly Malone's i doskonale ukazują kierunek w jakim podąża zespół. Jesienią 2012 roku po niespełna trzech latach działalności w olsztyńskim Studio X muzycy rozpoczęli rejestrację swojej pierwszej długiej płyty pt. „Obłęd”, która ukazała się nakładem Lou&Rocked Boys 17 marca 2013. Promocja płyty odbyła się na kilkunastu koncertach w Polsce w ramach wiosennej trasy Folk Punk Tour 2013.

Po licznych występach z krajową czołówką, Molly Malone's supportowali na koncertach w Polsce takie gwiazdy gatunku jak Dropkick Murphys oraz Street Dogs z USA, a także kanadyjskie The Dreadnoughts czy The Real McKenzies.

PULSE GENERATION
Grupa Pulse Generation nie wzięła się znikąd. — Jesteśmy z reggae od samego początku. Kilku z nas jeszcze z czasów, gdy na scenie królował Izrael i rodził się Jarocin. Zanim pojawił się Pulse Generation graliśmy w lokalnych grupach reggae — mówią o sobie. — Spotkaliśmy się po raz pierwszy w 2008 roku na bębniarskim jam session w Czerwonych Koszarach podczas Ostróda Reggae Festival, ale dopiero blisko 10 lat później zebraliśmy się w składzie, który jest już niezniszczalny. W dalszym ciągu jesteśmy związani z ruchem rasta. Wokalista pisał nawet pracę dyplomową o ruchu w Polsce.

Jak przyznają wywodzący się z Reszla i Biskupca muzycy wyrośli z używek, a Jah stał się dla nich symbolem bardzo szeroko pojętej wolności i miłości niż mówi Biblia i moda. — Mamy dzieci i rodziny. Część z nas zgoliła dredy z powodu łysienia, ale są one zakorzenione głębiej niż cebulki włosów — przyznają. Nie stronią od grania charytatywnie lub za sam zwrot kosztów dojazdu. — Nie ulegamy modom i gramy muzykę, którą kochamy. Nie musimy nikogo gonić i mamy dzięki temu wolną rękę i twórczą swobodę. Nasze piosenki zawsze niosą przekaz.

Marzyli o występie na ostródzkim festiwalu, bo jako miłośnicy reggae goszczą na nim od samego początku. W tym roku te ich marzenia się ziściły — zespół Pulse Generation znalazł się w finałowej piątce konkursu Czwórka Reggae Contest ORF 2018.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz